Liszt szerepe a zongorajátszásban ugyanaz, mint Euklideszé a geometriában.

Alan Walker

A Karrieriroda tehetségeinek őszi koncertjei

2015. július 22.

A Zeneakadémia Karrierirodája szervezésében a Solti Terem és a Régi Zeneakadémia Kamaratermének színpadán hét koncertet adnak 2015 őszén a fiatal tehetségek.

Szeptember 17-én Pálfalvi Tamás Palojtay Jánossal ad közös kamarakoncertet a Régi Zeneakadémián. Pálfalvi Tamás 1991-ben született, trombitálni hétévesen kezdett, majd a budapesti Weiner Leó Zeneművészeti Szakközépiskola növendéke lett. Felsőfokú tanulmányait New Yorkban kezdte meg a Bard College hallgatójaként, ezt követően a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemre nyert felvételt, ahol Boldoczki Gábor tanítványaként 2015 tavaszán diplomázott. Kamarapartnere, Palojtay János tizenhárom éves korában nyert felvételt a Zeneakadémia Előkészítő Tagozatára, diplomáját pedig 2011 tavaszán szerezte meg. Zongoratudását a salzburgi Mozarteumban és a Stuttgarti Zeneművészeti Főiskolán tökéletesítette, és részt vett Dmitrij Bashkirov, Murray Perahia, Rados Ferenc és Schiff András mesterkurzusain is. Koncertjük műsorára a barokktól a 20. századig válogattak zongora-trombita műveket.

 

Gyöngyösi Ivett (Fotó: Zeneakadémia / Fejér Gábor)

 

A tehetség kötelez sorozat első 2015/16 évadbeli koncertjén, szeptember 25-én az „új Fischer Annie-ként” is emlegetett fiatal zongorista, Gyöngyösi Ivett Chopin-estjére kerül sor (a koncertre minden jegy elkelt). Ivett hétéves korában kezdett zongorázni, négy évvel később felvételt nyert a Zeneakadémia Kivételes Tehetségű Gyermekek Képzőjébe, majd 2011-ben a zongora tanszakra, ahol Dráfi Kálmán tanítványa.

Szabó Marcellt az év első felében kétszer is hallhatjuk: először október 1-jén, a zene világnapján ad koncertet a Régi Zeneakadémia Kamaratermében Karasszon Eszter csellistával, majd A tehetség kötelez sorozatban lép fel december 8-án a romantikus zongorairodalom egy reprezentatív válogatásával. Marcell 1987-ben született, 1999-ben nyert felvételt a Zeneakadémia Előkésztő Tagozatára, Eckhardt Gábor osztályába, zongoraművész-diplomáját a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen Nádor György és Kemenes András tanítványaként 2012-ben szerezte meg. 2010/11-ben a Brüsszeli Királyi Zeneakadémia vendéghallgatója volt, jelenleg a Zeneakadémia harmadéves doktorandusza.
 

Selejlo Erzsébet (Fotó: Zeneakadémia / Tuba Zoltán)

 

Október 29-én a Karrieriroda csellistája, Kokas Dóra estjét hallhatja a budapesti közönség nővére, Kokas Katalin és Jacob Katsnelson zongorista közreműködésével. Kokas Dóra 1992-ben született, négyévesen kezdett csellózni édesanyja irányításával. 2006-tól a Zeneakadémia Különleges Tehetségek osztályában tanult Mező László irányítása alatt. 2007-ben a Bécsi Zenei és Képzőművészeti Egyetem előképzős hallgatója volt, majd Perényi Miklós osztályába nyert felvételt a Zeneakadémián, ahol jelenleg a mesterképzést végzi.
 

Razvaljajeva Anasztázia (Fotó: Zeneakadémia / Mudra László)

 

Razvaljajeva Anasztázia először november 21-én ad matinékoncertet a Régi Zeneakadémián, majd egy másik karrierirodistával, Selejlo Erzsébettel együtt ArsE Duójukkal lépnek fel ugyanitt december 3-án. Anasztázia 1986­-ban született Oroszországban, 1993 óta él Magyarországon. Hétévesen kezdett el hárfázni, édesanyja, Gorbunova Natalia volt az első tanára, majd nyolc éves korától Felletár Melindánál tanult Szegeden. 2011-ben szerzett diplomát a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen, ahol Vigh Andrea irányításával végezte tanulmányait. Seleljo Erzsébet szaxofon tanulmányait a Weiner Leó Zeneművészeti Szakközépiskolában kezdte, diplomáját a londoni Royal College of Music és a Konservatorium Wien Privatuniversität hallgatójaként szerezte meg; tanárai Kyle Horch és Lars Mlekusch voltak. Tanári végzettséget a Debreceni Egyetemen szerzett, majd a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem doktori iskolájába nyert felvételt.

 

Címkék