Nem túlzok, amikor azt mondom: mindent, amit zenészként elértem, Weiner Leónak köszönhetek…. Számomra mindig Weiner volt és marad is „a zenész" kiemelkedő mintaképe.

Solti György

Még lehet jelentkezni a Kurtág-Ligeti Workshop mesterkurzusaira a Zeneakadémián

2017. május 23.

Május 31-ig lehet jelentkezni a nemzetközi Kurtág-Ligeti Workshop hangszeres és zeneszerzés mesterkurzusaira, amelynek 2017. július 17 és 21. között a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem ad otthont.

Az ötnapos workshop kurzusaira valamennyi zenei intézmény növendéke és tanára jelentkezhet, melyek minden más program mellett a nagyközönség számára is nyilvánosak. 

A Zeneakadémia Kamarazene Tanszéke második alkalommal rendezi meg nemzetközi mesterkurzusait. A workshop Kurtág György,- aki közel harminc évig volt a tanszék tanára –, valamint a 20. század egyik legjelentősebb zeneszerzője, Ligeti György munkássága előtt tiszteleg. A magyar és angol nyelvű órák középpontjában idén is a két zeneszerző szóló-, illetve hangszeres és énekes kamaraművei állnak.

A program ezúttal is két fő tematikát követ. Az ötnapos hangszeres workshopon Csalog Gábor és Kemenes András zongoraművész-tanárok vezetése mellett, Bársony Péter brácsa-, Déri György cselló-, Klenyán Csaba klarinét-, Szabó Judit vonósnégyes- és Szalai András cimbalom tanárok tartanak órákat. A kurzusokra jelentkezhet valamennyi zenei intézmény növendéke és tanára, továbbá alap- és középfokú zenetanárok számára is indul 30 órás pedagógus továbbképzés, amelyre a Metronóm Kht. oldalán lehet jelentkezni. A hangszeres kurzusok jelentkezői számára nem feltétel Kurtág György műveinek előzetes ismerete.

A zeneszerzés kurzuson a jelentkezők saját műveiteket mutathatják be, majd ezután annak kielemzésével közösen keresik a felmerült problémákra a megoldást, illetve a mű, vagy egy részlete hallhatóvá válik a kurzus rezidens együttese, a Budapest Fúvósötös által is. Mindezek mellett sor kerül Ligeti György Tíz darab fúvósötösre című művének közös elemzésére is, a rezidens kvintett közreműködésével. A csoportos órák mellett lehetőség nyílik az egyéni konzultációkra is. A résztvevők a zeneszerzők munkásságát Horváth Balázs zeneszerző előadásaiban ismerhetik meg.

Az érdeklődők a hangszeres és zeneszerzés órák, valamint az előadások mellett meghallgathatják a kurzus oktatóinak nyitókoncertjét 2017. július 17-én, majd a kurzuson részvevő hallgatók zárókoncertjét július 21-én.

A mesterkurzusok, előadások és koncertek iránt érdeklődő nagyközönség 1.500 Ft-os napidíj ellenében vehet részt nézőként a programokon. Az aktív résztvevők jelentkezési díja 60 000 Ft, amelyre a magyar részvevők számára korlátozott számban ösztöndíjas helyek még elérhetőek.

A workshop aktív részvételének jelentkezési határideje 2017. május 31.

A kurzus további részletei a www.kurtagligeti.hu honlapon találhatók meg.

Címkék