A zene Magyarország mindennapi életének mindig is jelentős része volt és az is maradt.

Solti György

Megújult a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem oktatási honlapja

2014. március 20.

Az lfze.hu címen elérhető, elsősorban az egyetemi oktatást kiszolgáló oldalt csaknem négy év után a Zeneakadémia 2013-ban bevezetett arculatában újragondolt modern honlap váltotta le.

A zeneakademia.hu címen 2013. október 22., azaz a Liszt Ferenc téri főépület rekonstrukciót követő újranyitásának napja óta elérhető, a Zeneakadémia nagy nyilvánosság előtt zajló életére koncentráló honlap testvéreként készült el a struktúrájában hasonló, de tartalmát tekintetve önálló új egyetemi oldal, mely a Zeneakadémia hallgatóinak, oktatóinak, illetve az intézménybe felvételiző diákoknak szóló információkat, illetve az Egyetem teljes oktatási portfólióját teszi hozzáférhetővé magyar és angol nyelven.

A Koncertközpont programjai és hírei az egyetem honlapján teljes terjedelmükben nem, csak hivatkozás formájában jelennek meg; az egyetem nyilvános programjait és legfontosabb híreit a zeneakademia.hu-n azonban továbbra is megtalálják a látogatók. Az egyetem honlapja a ciánkék zeneakademia.hu-tól könnyen megkülönböztethető, a logó színvilágával harmonizáló arany árnyalatot kapott, s a két honlap közötti tájékozódást tovább könnyítik az oldalsávon elhelyezett „dobozok", illetve a legfelső navigációs sáv, ahonnan a Zeneakadémia önálló szervezeti egységeinek oldalaira is közvetlen hivatkozás vezet.

Az új egyetemi honlap Hírek, illetve Programok menüpontjai alatt kiemelt hangsúllyal kapnak helyet a tanszaki és vizsgakoncertek, mesterkurzusok és versenyek, illetve a Tanulmányi Hirdető menüpont alatt megtalálható oktatással kapcsolatos hirdetmények. A Zeneakadémiára felvételizők a Felvételi menüpontban találják meg az őket érintő tartalmakat – többek között a részletes felvételi követelményeket szakok szerinti bontásban –, az Oktatás menüpont a már beiratkozott hallgatóknak szól elsősorban, az Egyetem menüpont pedig az intézményt mutatja be. A menürendszer mélyebb szintjein helyet kapott tartalmakhoz – így például a nagy tanárokat és híres tanítványokat, vagy a Zeneakadémia tanári karát, illetve a Doktori Iskolát és a Könyvtárat, vagy egyes kiemelt projekteket ismertető oldalakra a nyitólapon, illetve az oldalsávon elhelyezett linkdobozok és bannerek vezetnek közvetlenül. Ha pedig a látogatónak a honlap kiemelkedő átláthatósága ellenére mégsem sikerülne rátalálnia a keresett oldalra, a többféleképpen szűrhető találati listát kínáló kereső segít a böngészésben; a honlap szerkesztőinek, illetve a hallgatói ügyekkel foglalkozó kollégák elérhetőségei pedig a Kapcsolat menüpontra, illetve a lábléc hivatkozásaira kattintva találhatók meg.

A programkereső és a hír-listák, illetve a menürendszer felépítése és működése az új egyetemi honlapon csaknem teljesen megegyezik a zeneakademia.hu-n bevezetettel. A régi honlapon megszokotthoz képest minden lista és oldal jelentősen informatívabb lett, a gyakran frissülő rovatok bejegyzései könnyen megjeleníthetők a főoldalon, ahol a látogatók egy pillantással áttekinthetik, van-e számukra releváns újdonság. A nyitólap fő pozíciójában, illetve az oldalsávon elhelyezett forgó boxokban pedig a hosszabb ideig érvényes fontos anyagok lesznek megtalálhatók. Az új egyetemi honlap természetesen osztozik mindazon előnyből, amit a zeneakademia.hu esetében a 2013. októberi induláskor már ismertettünk, azaz nyílt forráskódú, de szofisztikált portálmotorjának köszönhetően minden mobileszközökön és tableten is kényelmesen böngészhető, akadálymentes, és könnyen bővíthető.