Liszt szerepe a zongorajátszásban ugyanaz, mint Euklideszé a geometriában.

Alan Walker

A Zeneakadémia hallgatója is a Liszt Ferenc Nemzetközi Zongoraverseny döntőjében

2016. szeptember 9.

Egyetlen magyar művészként jutott be Kocsis Krisztián a Liszt Ferenc Nemzetközi Zongoraverseny döntőjébe öt másik fiatal zongoristával. A szóló és zenekari végső megmérettetésre, illetve a vasárnapi gálaestre a Nagyteremben kerül majd sor.

A 14. Liszt Ferenc Nemzetközi Zongoraversenyt a zeneszerző születésének 205., halálának 130. évfordulója előtt tisztelegve rendezik meg a Zeneakadémián. A megmérettetésre három kontinens 11 országából 36 fiatal tehetség érkezett. A döntőbe jutott Kocsis Krisztián mellett Szergej Beljavszkij (Oroszország), Leon Bernsdorf (Németország), Kuan Ting Lin (Tajvan), a szintén a Zeneakadémián végzett Miho Morimoto (Japán) és Tomoki Szakata (Japán) jutott be a verseny döntőjébe. A pénteki szólódöntőben a versenyzők Liszt h-moll szonátáját játsszák, a szombati döntőben Kocsis Krisztián és Szergej Beljavszkij az Esz-dúr zongoraversenyt, Lin Kuan Ting és Leon Bernsdorf az A-dúr zongoraversenyt, Miho Morimoto és Szakata Tomoki pedig a Haláltáncot adja elő.

A zongoraverseny zsűrijének díszelnöke Kurtág György, elnöke a dél-koreai Kun Vu Paik. A testületben a francia Michel Beroff, a Nagy-Britanniában élő Frankl Péter, a brit Leslie Howard, a francia-ciprusi Cyprien Katsatis, valamint Dráfi Kálmán, a Zeneakadémia Zongora Tanszékének vezetője, Kovács János, Mácsai János és Mocsári Károly foglal helyet, Kocsis Zoltán pedig a szerkesztőbizottság elnökeként vesz részt a munkában.