A képzés az Akadémián igen nehéz, időnként igen kemény volt: aki végigcsinálta, igazi zenészként került ki onnan.

Solti György

Az Euronews is üdvözli a Zeneakadémia imázs szpotját

2015. február 23.

A szerkesztőség ajánlásával, címlapon közölt elemző cikket a rangos össz-európai hírportál a januárban bemutatott reklámfilmről.

Hogyan váljon vonzóvá és irányadóvá az i-generáció számára egy klasszikus zenei koncertközpont? Hogyan lehet az elit privilégiuma helyett széles kört megmozgató élményként bemutatni a komolyzene-hallgatást? A Zeneakadémia 2013-as újjászületése óta újabb és újabb válaszokat kínál a hangverseny-ipar legégetőbb kérdéseire: a patina és progresszió vibráló párosát megjelenítő, Red Dot Design díjjal elismert új intézményi arculat után 2015 januárjában figyelemfelkeltő, sőt provokatív reklámfilmmel jelent meg az idén 140 éves intézmény. "A magyar Zeneakadémia a klasszikus zene oldottabb befogadásra ösztönöz: a páratlan történelmű egyetem és koncertközpont a radikális megújulás mellett tette le a voksát, hogy azokat is becsalogassa, akiknek Alicia Keys neve többet mond, mint Beethoven, Mozart vagy Brahms zenéje” – írja az euronews.com.

 


 


A hírportál Szabó Stein Imrét, a Zeneakadémia kommunikációs igazgatóját idézve az "itt él a zene” üzenetet hordozó kisfilmet Joshua Bell vírusvideójához hasonlítja, a modern filmes eszközöket a progresszivitásáról ismert iskolaalapító, a komolyzenei show-bizniszben otthonosan mozgó Liszt Ferenc szellemiségével állítja párhuzamba. Mint a cikkből kiderül, a kerek évfordulóra az intézmény gazdag és változatos programkínálattal is készül. A népszerű kamarazenei és vonósnégyes-sorozatok mellett az ősz során Pinchas Steinberg vezényletével Liszt-Wagner estet ad Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara, s a Zeneakadémia Koncertközpont olyan legendás koncerteket is megidéz majd, mint Bartók Béla és Pásztory Ditta 1940-es búcsúkoncertje. "A munkánk eredménye már látható: a közönség folyamatosan fiatalodik, és látogatottságunk a piaci átlag feletti. A célunk azonban ennél több: azt szeretnénk, hogy a Zeneakadémia a klasszikus zene globális térképén viszonyítási pont legyen” – idézi Szabó Stein Imrét az euronews.com.