Tájékoztatjuk közönségünket, hogy a 2020. november 11-től hatályos kormányhatározat értelmében nem tarthatók nyilvános rendezvények, így a Zeneakadémia koncertjeit sem rendezhetjük meg közönség jelenlétében. Így sem maradnak koncertélmény nélkül, előadásaink többségét ugyanis megtartjuk, és online közvetítjük Digitális Koncerttermünkben, és a Zeneakadémián bérleti sorozatot rendező zenekarok koncertjeinek többsége is elérhető lesz interneten. A jegyek visszaváltásáról honlapunkon tájékozódhatnak.

2021. március 30. 19.30-22.00
Nagyterem
A 20-21. század zenéje
Oxalys Ensemble
A Zeneakadémia saját szervezésű programja
Az ismeretlen Skandinávia
Csak online
Alfvén: Kis szvit
Nielsen: Egy ifjú művész ravatalánál
Kalevi Aho: Fuvolaötös
SZÜNET
Gade: e-moll vonósnégyes, op. 8
Sibelius: En saga (Monda) – szimfonikus költemény, op. 9
Nielsen: Egy ifjú művész ravatalánál
Kalevi Aho: Fuvolaötös
SZÜNET
Gade: e-moll vonósnégyes, op. 8
Sibelius: En saga (Monda) – szimfonikus költemény, op. 9
Oxalys Ensemble: Shirly Laub, Frédéric d’Ursel (hegedű), Elisabeth Smalt, Paul De Clerck (brácsa), Amy Norrington (cselló), Koenraad Hofman (nagybőgő), Toon Fret (fuvola), Nathalie Lefèvre (klarinét)
Az 1993-ban alakult belga kamaraegyüttes érdeklődésének középpontjában a századforduló, a Belle Époque (1870‒1930) világa áll. E sajátos szemléletű korszak perspektívájából tekintenek vissza a klasszikus mesterek műveire, vagy előre, a modern szerzők kompozícióira. Az Oxalys választott korszakuk vokális zenéjének megszólaltatását is feladatának tekinti, így neves énekesekkel is dolgoznak. Az ismeretlen Skandinávia című programban északi mesterek művei szólalnak meg, köztük olyan darabok is, melyeket sokáig aludták csipkerózsika-álmukat. A svéd Hugo Alfvén vagy a rendkívül termékeny kortárs finn mester, Kalevi Aho neve kevesek számára ismert idehaza, a dán Niels Gade és Carl Nielsen néhány munkájával viszont gyakrabban találkozhatunk. Utóbbitól egy egészen különös sorsú kompozíció hangzik el. A mű eredetileg egy fiatalon elhunyt festőművész emlékére készült, Nielsen ekkor, 1910-ben biztosan nem gondolt arra, hogy 1931-ben ugyanez a darab hangzik majd el saját templomi gyászszertartásán.
Rendező:
Zeneakadémia Koncertközpont