Magyarország, ahol ma is alig élnek többen tízmilliónál, annyi muzsikust és oly sok kiváló zeneművet adott a világnak. Hálás vagyok, hogy ott születtem, és ott tanulhattam.

Solti György

Zenelabirintus

Vezetett túrák a Zeneakadémián általános iskolai osztályok számára

 

A Zeneakadémia főépülete, a Liszt Ferenc téri zenepalota a világ legvarázslatosabb koncerthelyszínei közé tartozik. Belső terei számos felfedezni való csodát és elbeszélni való mesét rejtenek. Az általános iskolás osztályoknak szóló, mintegy 50 perces vezetett túrákon a gyerekek megismerhetik az épület titkait, énekükkel kipróbálhatják a Nagyterem világhírű akusztikáját, s még azt is megtudhatják, hol lakik a Zeneakadémián a zene szelleme. A séta végén a diákok minikoncerten vehetnek részt, s megnézhetik a húszezer kockából felépített LEGO-Zeneakadémiát.

 

Részletek és jelentkezés: zenelabirintus[kukac]zeneakademia.hu

Simon Izabella és Várjon Dénes

2018. szeptember 26. 19.30-22.00

Nagyterem

A zongora kétszer

Simon Izabella és Várjon Dénes A Zeneakadémia saját szervezésű programja

Schumann: Hat tanulmány pedálzongorára, op. 56 (Debussy átirata)
Beethoven: Nagy fúga, op. 134

SZÜNET

Mahler: 1. szimfónia (Bruno Walter átirata)
Bach-Kurtág: O Lamm Gottes, Unschuldig

Simon Izabella, Várjon Dénes (zongora)

Tökéletes harmónia és művészi összhang – ez sugárzik Simon Izabella és Várjon Dénes közös játékából. A művészházaspár érzékeny interpretációival azt a zenei felfogást képviseli, mely rendkívüli hangsúlyt helyez a kamarazene ember- és közösségformáló erejére, és melynek alapjait olyan zenészektől kapták útra valóul, mint Kurtág György, Rados Ferenc, Schiff András és Végh Sándor. Simon Izabella és Várjon Dénes estjét Schumann pedálzongorára írt hat tanulmánya nyitja meg, melyet a szerző feleségével közös ellenpont-tanulmányaik során komponált a különleges felépítésű, az orgonajáték gyakorlására kifejlesztett hangszerre. Később nem más, mint Debussy készítette el azt az átiratot, melynek köszönhetően a mű ma kétzongorás formában is megszólalhat a hangversenytermekben. Beethoven kiadója kérésére készítette el a Nagy fúga négykezes változatát, mely nehézsége miatt az eredeti művet játszó vonósnégyesekhez hasonlóan a zongoristákat is nagy kihívás elé állítja. Igazi kuriózumként szerepel a koncerten Mahler 1. szimfóniájának a szerzővel szoros személyes kapcsolatban álló Bruno Walter által négykezes átirata, mely egyszerre idézi fel bennünk a zenekari szólamokat és mutatja be új oldalairól a művet.

Rendező:

Zeneakadémia Koncertközpont

Jegyár:

1 400, 2 100, 3 500, 4 900, 5 600 Ft