Támogatási módok
Az egyetem támogatása non-profit szervezeteken keresztül
Az Egyetem alapítványai kétféle támogatást fogadnak el: az Egyetem által szabadon felhasználható, illetve célzott támogatást, amelynél az adományozó határozza meg a célokat, amelyre az összeget az Egyetem fordíthatja. Az Egyetem számára különösen értékesek a szabadon felhasználható támogatások, hiszen ezek lehetőséget biztosítanak arra, hogy az intézmény a legégetőbb, és legnagyobb szükséggel kűzdő területeken használja fel az adományokat. Az Egyetem által meghatározott aktuális támogatandó projektek segítséget nyújtanak szponzorainknak azon célok meghatározásában, amelyek a leginkább igénylik a pénzügyi segítséget.
A Zeneakadémia mellett két non-profit szervezet működik.
A Zeneakadémia Baráti Köre Egyesület a zeneakadémiai hallgatók és oktatók támogatását tekinti elsődleges feladatának. A civil szervezet 1997-ben a Zeneakadémia támogatására alakult. Célja megőrizni és javítani e világszínvonalú intézmény versenyképességét. A kuratórium évente 2 alkalommal biztosít pénzügyi támogatást diákok ösztöndíjához, nemzetközi versenyeken, mesterkurzusokon történő részvételéhez, hangszervásárlásaihoz.
A Zeneakadémia Alapítvány nagymértékben segítette és segíti az egyetemet és annak hallgatóit. Több milliót költött számítógépek, másológépek, bútorok és egyéb berendezési tárgyak beszerzésére. Az alapítványhoz beérkezett támogatásokból újult meg a Nagyterem padlózata és székeinek kárpitja is. Szintén támogatásokból fejeződött be a földszinti aula műanyag borítása és a lépcsők újracsiszolása, valamint a nagytermi orgona felújítása.
Végrendelkezés
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemet számos esetben jelölték már meg a hagyaték egészének, vagy annak bizonyos részének örököseként. Gyűjteményeinket, hangszerállományunkat növelték hagyatéki tárgyak, amelyek méltó örököseként az Egyetemet jelölték meg örökhagyók. Az Egyetem javára szóló végrendelkezés biztosítja, hogy a vagyon, vagy egyes vagyontárgyak, amelyeket egy élet során gyűjtöttek össze zeneszerető támogatóink megfelelő helyre kerüljenek.
Endowment
A Génie Oblige Alapítvány megkezdte egy ún. endowment gyűjtését. Az ide befolyt összegeket az alapítvány kizárólag befektetésekre használja fel, és az így keletkezett jövedelmet fordítja az Egyetem támogatására. Jogutódja, a Zeneakadémia Baráti Köre Alapítvány változatlan formában folytatja ezt a tevékenységet.
Szponzoráció
A céges szponzorációval kapcsolatos megkereséseket a Kommunikációs és Médiatartalmi igazgatóság fogadja, változatos és egyedi lehetőségeket kínálva a vállalati szféra számára.
Kapcsolat:
Torda Júlia
kommunikációs igazgató
kommunikacio[kukac]zeneakademia.hu
MECENATÚRA
Baráti Kör
A Zeneakadémia Baráti Köre Egyesület civil szervezet, amely 1997-ben a Zeneakadémia támogatására alakult. Célja megőrizni, és javítani e világszínvonalú intézmény versenyképességét. Az Egyesület mellett működik a Zeneakadémia Baráti Köre Alapítvány, amely 2011-ben egyesült a korábban a Zeneakadémiát támogató "Génie Oblige" Alapítvánnyal.
A Baráti Kör legfontosabb feladatának azt tartja, hogy hozzájáruljon az Egyetem növendékeinek tanulmányi és szakmai fejlődéséhez. A kuratórium évente három alkalommal biztosít pénzügyi támogatást diákok ösztöndíjához, nemzetközi versenyeken, mesterkurzusokon történő részvételéhez, hangszervásárlásaihoz.
A Zeneakadémia Baráti Köre Egyesület
- Bírósági nyilvántartásba vételi szám: 16Pk.60.707/1997 7664 sorszám alatt
- A társadalmi szervezet nyilvántartásba vételéről rendelkező jogerős bírósági határozat száma, kelte: 16Pk.60707/1997/2, 1997.07.29
- A társadalmi szervezet nyilvántartási száma: 7664
- A közhasznú szervezetté minősítés száma: 16Pk.60707/1997/9
- Adószám: 18160219-2-42
- Számlaszám: UniCredit Bank: 10918001-00000414-18950022 számú (HUF)
További információ a Zeneakadémia Baráti Köre honlapján.
Zeneakadémia Alapítvány
- Alapító: Balassa Sándor Kossuth-díjas zeneszerző, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem ny. egyetemi tanára
- Székhely: 1061 Budapest, Liszt Ferenc tér 8.
- Iroda: 1064 Budapest, Vörösmarty u. 35. (309. szoba)
- Bejegyzés: 1996. szeptember 16., szám: 6298.
- Adószám: 18156515-2-42
- Számlaszám: 11707024 - 20378884
A Kuratórium tagjai:
- Dr. Kutnyánszky Csaba rektorhelyettes (a kuratórium elnöke)
- Dr. Halmai Katalin operaénekes, egyetemi docens
- Balassa Mariann alapitványi koordinátor (a kuratórium titkára)
- Tordáné Dr. Petneházy Judit ügyvéd
- Tóth Péter zeneszerző
- Zempléniné Csánky Emília oboaművész, habilitált egyetemi docens
- Józsa Judit
- Dobozy Borbála Zsuzsanna
- Szalai András József
Az alapítvány célja a Zeneakadémia épületének és berendezéseinek felújítása, karbantartása és hozzájárulás a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem működési költségeihez. Az alapítvány támogatja a kiváló képességű hallgatók tanulmányútjait, továbbá a tehetségek részvételét versenyeken, mesterkurzusokon, tanulmányutakon. Pályázati úton járul hozzá az Egyetem hagyományainak ápolásához korábbi kiemelkedő tanáregyéniségek, oktatók pályafutásának bemutatásával, kiállítások rendezésével, hagyatékok gondozásával, továbbá díjak, ösztöndíjak alapításával.
Partnereink
A Zeneakadémia fenntartója az Emberi Erőforrások Minisztériuma

A Zeneakadémia vagyonkezelésében álló állami ingatlanok tulajdonosa a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.

A Zeneakadémia a Konzervatóriumok, Zeneakadémiák és Zeneművészeti Főiskolák Európai Szövetségének tagja (Association Européenne des Conservatoires, Académies de Musique et Musikhochschulen, AEC)

A Zeneakadémia támogatója a Bank of China (Hungária) Zrt.

A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem támogatója:

A személyi jövedelemadó 1%-a
Ha szeretné támogatni a Zeneakadémiát céljai megvalósításában, tehetséges diákjait a művészpályára való felkészülésben, minél több koncert megrendezését, ahol a tehetségek megmutathatják magukat, kérjük rendelkezzen személyi jövedelemadójának 1%-val a Zeneakadémiát támogató alapítványok és egyesület egyikének javára!
Támogatási lehetőségek:
A Zeneakadémia Alapítvány 1996 óta segíti a Zeneakadémia munkáját. A hallgatók támogatásán túl célja a Zeneakadémia hagyományainak ápolása, emlékeinek megőrzése. Tevékenységük részletesebb leírása, a kuratórium tagjainak névsora feljebb található.
Amennyiben úgy döntenek, hogy adójuk 1 %-ával a Zeneakadémia Alapítvány tevékenységét segítik, a rendelkező nyilatkozatra a 18156515-2-42 adószámot írják.
A Zeneakadémia büszke arra, hogy felügyelete alá tartozik a Liszt Ferenc Emlékmúzeum és Kutatóközpont. A múzeumi tevékenységet, Liszt emlékének ápolását, nemzetközi színvonalú kutatómunkájukat, a Liszt évhez kötődő események megrendezését, kiadványok létrehozását támogatja saját alapítványuk, a Liszt Múzeum Alapítvány, melynek adószáma: 18060786-1-42
A Zeneakadémia Baráti Köre Egyesület elsődleges célja a kiemelkedően tehetséges, rászoruló hallgatóink támogatása, ösztöndíjak odaítélése, nemzetközi versenyeken történő bemutatkozások elősegítése, szakmai projektekhez támogatók szerzése.
Amennyiben úgy döntenek, hogy adójuk 1 %-ával a Baráti Kör tevékenységét segítik, a rendelkező nyilatkozatra a 18160219-2-42 adószámot írják.